View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 oct 2015, 08:15:49
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Smile From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016

Bună dimineața!

Revin după peste 2 ani de absență. S-au întâmplat multe. Am un servici foarte antrenant, dar un mediu de lucru ostil (oameni toxici). Am avut parte de o perioadă de 3 luni de studiu în Marea Britanie (unde m-am și ambiționat mult să merg la sală , având mai mult timp, si m-am tonifiat frumos - a se citi, în comparație cu cum sunt de obicei). Am terminat doctoratul în 3 ani (o lucrare de 800 de pagini de s-a cam crucit lumea), Summa cum Laude. Ei, și cam atât.

Nu am mai avut timp de sport și nutriție cum mi-aș fi dorit. Plus că, în perioada în care mă luptam cu birocrația pentru doctorat, cu emoțiile legate de susținere, etc. am mâncat enorm de mult pe fond nervos. Nu imi era foame, dar simțeam că nu mă pot opri (mulțumesc lubeniță că ai puține calorii!). Nu am mâncat doar lubeniță, în săptămânile în care lucram 60 de ore îmi luam energia și din multă înghețată, etc. Și la asta s-a adăugat și o săptămână all inclusive în Turcia, unde cea mai bună mâncare erau prăjiturile.

M-am întors din vacanță cu 70.8 kg. M-am îngrășat treptat de la 64-65, greutate la care mă stabilisem de aproape 3 ani după marea slăbire de la 118. La revenirea în țară, am revenit la obiceiurile sănătoae. Doar că. La două zile după, mă pleznește în plin o infecție la rinichi, 6 zile cu ebră 40...dureri de nu ieșeam din pat... si apoi încă vreo 3 zile în care nu am fost bună de nimic. Am avut 2 săptămâni în care m-am antrenat și am mâncat sănătos. Am ajuns la 68.5. Iar acum am prins o superbă rpceală, cu tuse, nas înfundat, etc. Ufff...

Vreau să slăbesc în 3 etape.

1. Am cumpărat o superbă rochie festivă, cum nu am avutniciodată (grasă fiind, nu am mers la balul de absolvire liceu, facultate, master, etc). Acum că am terminat doctoratul așa bine, m-am gândit că merit. Rochia e de tip sirenă și mai trebuie să sculptez puțin șoldurile și să tonific brațele să arăt bestial în ea. Doresc să fac acest lucru până la petrecerea de revelion, când mă voi și ducce la un salon profesionist pentru prima dată să îmi facă părul și machiajul. Vreau să îl las pe al meu mut, pentru că până acum, stând cu nasul în cărți mereu, numai de beauty nu am avut timp.

2. Etapa 2 - slăbire până la 60 kg până in aprilie când vine sezonul cald. Vreau să ies ca un fluture din crisalidă și să mă simt sexi.

3. Etapa până la nunta - septembrie 2016. Tonifiere, tonifiere, tonifiere. Vreau ca atunci cand vin la altar (normal, al meu mă va vedea prima oară în rochie, să rămână trăznit, cu figura aceea pe care o vezi în filme). Vreau să am picioarele așa de sexi ca să mă simt ca o regină când îmi va da jos jarteluța (picioarele mele sunt marea problemă....)

Deci, muncă!!!!
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 13 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
alina_neamt (17 iun 2016), Anca22 (28 oct 2015), butterfly30 (20 oct 2015), cbuuterfly (20 oct 2015), costina89 (20 oct 2015), danyella2008 (20 oct 2015), jumbix (21 oct 2015), Laura (20 oct 2015), lucia ely (24 oct 2015), Michelina (20 oct 2015), mihaela2011 (21 oct 2015), rozica1965 (20 oct 2015), Zoe (09 nov 2015)