Subiect: Laura_C
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 oct 2015, 19:55:53
Rusu Laura's Avatar
Rusu Laura Rusu Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2009
Locaţie: BM, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 3.262
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 415 ori in 357 mesaje
Implicit Laura_C

Jurnal nou, viata noua, schimbari multe
Cam asa suna inceputul jurnalului meu!
Cand m-am logat prima data, acum 6 ani (2009 ) nu stiam nimic despre o viata sanatoasa. Stiam doar despre diete stricte care in timp mi-au afectat organismul. Datorita slabutelor de aici am ajuns sa am grija de alimentatia mea, corpul meu, sufletul meu!
In pauza de 3 ani care am avut-o pe site am reusit sa ma mentin, sa continui sportul si sa aplic ce am invatat de la slabutele de pe acest forum intre timp am terminat facultatea, lucrez deja de o vreme buna, m-am casatorit si ne dorim bebe. Poate asa ajung si pe la jurnalele mamicilor
Acum vreau sa invat mai multe despre un stil de viata sanatos si sa impartasesc cu voi experientele trecute, prezente si viitoare!
__________________
Un sir neintrerupt de mici acte de vointa dau un REZULTAT MARE!!!
Jurnal Laura
Rusu Laura, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2091 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1574 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1058 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Rusu Laura:
Aness (25 oct 2015), anqutz (28 oct 2015), danyella2008 (25 oct 2015), LOREDANA99 (27 oct 2015)