View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 16 apr 2021, 07:29:38
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Slăbire în 2021

Am decis să încep un nou jurnal care să conțină noile mele intenții și aplicarea a ceea ce am învățat în ultimii ani cu privire la mine și la corpul meu. Fostul meu jurnal ”From Flabby to Fit - Wedding September 2016) nu mă mai reprezintă. Încep o filă nouă, deci simt nevoia unei pagini noi și în jurnalul meu.

Astăzi am 72.9 kilograme. Am dormit foarte prost azi-noapte din pricina unui stres legat cu serviciul, așa că provocarea de azi va fi să nu mănânc prea mult.

Am observat că am tendința să tot ronțăi când sunt obosită, în speranța că mâncarea îmi va da boost-ul de energie necesar pentru a face față unui task mai puțin dezirabil. Și cred că ăsta e călcâiul lui Ahile pentru mine. Mă împing foarte tare la serviciu, am deadline-uri strânse pe care nu le pot amâna sau delega și mereu îmi iau prea mult de lucru. Apoi, pentru a mă împinge să fac față, mănânc, ronțăi și înfulec, chit că nu mai îmi e foame.

Așa că, acum că am descoperit acest ”secret” al meu, voi avea grijă să mă monitorizez cu mare atenție.
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
ana2612 (23 apr 2021), lidiuta (16 apr 2021), mika_me (20 apr 2021), nikytour (16 apr 2021), Un Pai Roz (08 mai 2021)