View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 iul 2009, 16:04:59
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Smile Le journal d'Anca

Ma chinui si eu de ceva timp sa slabesc vre 3-4 kg...nu sunt grasa dar la inaltimea mea (1.56) nu e prea comod sa ai ceva in plus. Am fost mereu slabuta dar acum...am ceva kg in plus de care vreau sa scap...mai bine zis am o "paturica" pe burta si in zona taliei pe care nu o pot suferi de nici un fel. Iubitul meu are de dat jos ceva de genul 15-20 de kg dar lui ii e foarte usor sa dea vreo 4-5 kg, la el kilogramele scad usor, reduce cantitatea de carnita si de painica pe saptamana, mai multe legume si iata-l cu cateva kg mai putin
Insa la mine e alta poveste...eu ma martirizez, fac foame, mananc legume multe, mananc sanatos, fac si cate putina miscare si nimik...parca e batut in cuie cantarul ala!
Am inceput sa ma ingras atunci cand m-am mutat aici in Suedia...am stat mult, f mult doar in casa fara sa fac mare lucru si incet, dar sigur am pus vreo 2 kg...apoi am fost un pic si acasa in Romania unde m-am infruptat cu paine de casa si salata de vinete cu maioneza..si am venit inapoi cu 2 kg in plus...
Oare numai mie mi se pare sau e adevarat ca daca ai putine kg de dat jos, atunci e cel mai greu?
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]