View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 22:33:05
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

Buna seara tuturor

Am deschis si eu jurnal, pt ca ma ingrijoreaza faptul ca multe dintre voi cred ca promovez ideea de subponderal

Stiu ca targetul meu de 43kg ridica multe semne de intrebare printre voi, dar e doar un numar, nu-i batut in cuie (nu prea poti sa ai rezultate daca nu ai un target in fata).
Socant pare si BMI corespunzator greutatii respective. Parerea mea este ca BMI este o chestie relativa, a fi sau a nu fi subponderala tine mai mult de conformatia fiecaruia. Eu am avut pana mai acum un an 43 si aratam ca un om normal, eram perfect sanatoasa, plina de energie, nu faceam foamea (cum presupun unele persoane) nu ca sperietorile din pozele cu fotomodele anorexice. Am ales 43 pentru ca mi se pare ca imi placea cum aratam atunci. La o adica imi e fix egal cat arata cantarul daca pot purta blugii de anul trecut fara sa puste pe mine.
Pozele din album sunt vechi de aproape un an, atunci aveam circa 44-45kg.

Nu stiu daca e ok, dar imi e cam lene sa scriu in jurnal tot ce manac (este scris detaliat la meniu), l-am deschis mai mult pt a putea discuta cu voi.

Mai povestim
O seara placuta in continuare

Ultima dată editat de Slabuta; 21 mai 2010 at 00:24:24.
Răspuns cu citat