View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 00:41:01
Poofy Girl's Avatar
Poofy Girl Poofy Girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Vreau să pot sta din nou picior peste picior! :) Jurnal de pufoasă.

...ştiu că asta aduce varice. Dar vreau să pot! Şi-i bun că am început cu "vreau!"

Deci, ăsta să-mi fie jurnal. Prea multe n-am să scriu acum, că mă tot şutui singură de vreo doo ceasuri să mă bag în pat, dar recuperez mâine.

În principiu, Diana mă cheamă, am vârsta simetrică de 22 de ierni (cine-i născut în deceeembrie? Isus, Isus, Isus....şi cu mine), scriu foarte haotic şi tip live chat, presărat cu accente moldovineşti, că de! Rădăşinile...

N-am chef să fiu mereu simpatică, de cele mai multe ori nu sunt nici când vreau, metoda mea de deplasare este prin rostogolire, şi idealul meu e să pot păşi din nou ca barza (fără implicaţii legate de sarcină, ci doar de subţirimea picioroangelor). Şi să-mi încrucişez picioarele. Ştii cum e, niciodată nu apreciezi ceva la adevărata valoare până nu pierzi acel ceva. Ceva-ul meu este să pot sta picior peste picior. Şi să pot alerga. Şi să pot respira fără să transpir găleţi de sudoare! Şi să pot purta şi altceva decât pantaloni lungi negri şi tricouri care mă fac să arăt ca un tub. Şi mai sunt...

În decembrie aveam 92 de kile şi nu realizam cât de mare am "crescut" -> vezi albumu' meu personal. Am ajuns (habar nu am cum!) la 84 kg, cel puţin aşa mă minte frumos aparatul dubios-looking de la sala de sport. Diferenţa nu este extraordinar de vizibilă, mai am multe kile de pierdut pe drum. Şi, contrar altor păreri, abia aştept ca, prin slăbire, să mă descotorosesc de cel puţin jumate din gabaritul sânilor mei de acum. Sunt hidos de mari. Şi de incomozi.

De felu-mi sunt cam neconştiincioasă şi delăsătoare, dar am să-mi pun un memento pe telefon să postez aici. Dacă nu, bunghiţi-mă, merit fiecare urecheală!

Am cochetat prin aprilie cu dieta Scarsdale, pe care n-am reuşit s-o termin din motive financiare, dar care a contribuit la pierderea mea în greutate cu vreo două kilograme. Bun şi-atât! Dacă n-am terminat-o, cel puţin am recomandat-o mai departe unor prietene (viitoare miresici), care au slăbit tare frumos şi îmi umblă prin faţa ochilor ca exemple vii, neretuşate digital.

Acum m-a pocnit dieta disociată. Să vedem cât m-o ţine.

Recapitulez cu bonul de la cântarul dubios în faţă:

03.08.2010

Greutate: 83,6 kg
Înălţime: 1,72 m
(2cm fiind cred tălpile de la adidaşi, dacă nu cumva m-a pocnit vreo creştere târzie)
Estimarea grăsimii corporale:
- Indexul de grăsime: 29,3%
- Cantitatea de grăsime: 24,4 kg
- Greutatea netă: 59,2 kg

Greutatea Dvs ideală este cuprinsă între 56,0 kg-75,4kg
Indexul Greutăţii Corporale actuale este 27,6. Valoarea normală a IGC este cuprinsă între 19,5-24,9


Astea fiind zise, mă mai cântăresc după o săptămână de disociată (dar-ar Domnu' voinţă să mă ţin de ea), şi mai torn aici.

Ne mai citim! Îmi trag un ultim şut în derriere în direcţia pat.

Cu prietenie,
Dia
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Poofy Girl:
IVIS (29 ian 2013), rozica1965 (16 apr 2013)