View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 aug 2010, 01:52:37
bathsheba20's Avatar
bathsheba20 bathsheba20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Smile In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Buna fetelor!
dupa zile intregi de citit jurnale si diferite subiecte pe site am hotarat sa imi fac si eu un jurnal.Incep prin a spune ca la fel ca majoritatea din noi am trecut prin multe diete care evident au esuat,sau mai bine zis am esuat eu...si asa m-am trezit saptamana trecuta urcata pe cantar(dupa o pauza de vreo 3 luni)si m-am trezit cu un afisaj nu f multumitor ci mai de graba ingrozitor:79.8!!asa ca pasul imediat urmator a fost sa incep o dieta.am hotarat ca cea hipocalorica e perfecta pentru mine si nu neaparat pentru ca slabesc mult,sau repede,dar mi se pare cea mai posibila pentru mine.asadar in aceasta saptamana am ajuns la 77.3 kg...si ma simt f multumita!ieri am reusit sa-mi achizitionez si un ceai laxativ(exact asa scrie pe el),pt ca fara el am vazut ca nu e nicio sansa...sport sincera sa fiu nu am facut deloc.dar e si ceva mai greu acum la mine pt ca nu acasa nu prea am loc..si cum programul meu de la munca e si destul de ciudat(12cu24)nici timpul nu-mi permite f mult..scuze scuze...uof nu ma invat o data mintesi la sala astept sa se faca data de 15 sa iau salariul sa ma duc...de sala nu mi-e frica..ador miscarea...am fost sportiva mult timp...si cred ca faptul ca am renuntat total la orice fel de miscare a contribuit mult si la luarea mea in greutate(aprox 25kg)si aveti in vedere ca am doar 22 de ani,deci enooorm.
imi doresc f mult sa ma pot sfatui cu voi,sa ma primiti si pe mine cu bratele deschise cum ati facut cu multe alte "slabute"...si dupa o perioada sa apar si eu la rubrica "slabuta anului"pupici!
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]