View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 17:14:00
Rocsi's Avatar
Rocsi Rocsi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 159cm, 68kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Roxana - slabire sanatoasa

Buna ziua tuturor!
Sunt o noua membra a comunitatii ...si sper ca in curand sa fiu o slabuta!

Momentan am 70 de kg, o greutate la care nu credeam ca voi ajunge vreodata. Nu vreau sa ma plang, pentru ca sunt pe deplin vinovata pentru ceea ce sunt momentan.
De maine incep un nou regim de viata. Nu e o dieta anume, doar ca voi manca mai putin si mai sanatos, incercand sa ma incadrez in numarul de calorii necesar pentru scaderea in greutate.
Tot de maine ma abonez la o sala de sport, intenetionand sa fac cat mai mult aerobic si exercitii cardio.

Sunt sigura ca voi gasi aici persoane care ma vor sustine si care imi vor da idei de retete, sfaturi utile si incurajari in momentele dificile

Va astept si pe voi sa imi impartasiti experientele voastre in materie de pierdere in greutate! Cu siguranta ne va fi mai usor impreuna!

Rocsi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 786 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]