View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 10:54:17
balena's Avatar
balena balena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 107kg
Mesaje: 43
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Jurnal Balena - va intra in haine de sirena

Buna fetele!

Am intrat in noul an inregistrand un record absolut: 107 kg
Da... sunt frustrata, nu ma simt bine, ma dor toate, nu am cu ce ma imbraca... Nici macar nu mai zabovesc pe langa rafturile cu haine pentru ca stiu ca nu mi se potriveste nimic

Ce-mi propun? Sa trec usor-usor la o alimentatie sanatoasa. Acest lucru il voi realiza in mai multe etape:

I. Renuntarea la ideea ca dulciurile reprezinta substitut pentru tot: hrana, apa, dragoste

II. Adoptarea unei alimentatii care sa incadreaza in numarul de calorii necesar pierderii a 2-4 kg / luna, indiferent de combinatii

III. Trecerea spre o alimentatie sanatoasa (in care sa evit diverse combinatii, sa ma axez pe legume si fructe)

Usor de... propus, vom vedea si cat e de greu de realizat.
Nu mi-am stabilit un termen limita pentru aceste etape, nu ma grabesc. Tot ce vreau pentru inceput e sa vad pe cantar greutate din 2 cifre in fata virgulei.
balena, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
balena, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2078 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1561 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]