Subiect: Jurnal andra
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 nov 2009, 18:20:23
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Arrow Jurnal andra

buna fetelor...sau mai bine spus "slabutelor". numele meu este andra si as vrea si eu sa fiu o slabuta asa ca voi. am descoperit site-ul acesta din"greseala" pot spune, am cautat si eu "cum sa slabesc?, diete...etc" si am dat de site-ul acesta..este fff interesant sa poti vb cu cineva care este in aceeasi situatie ca si tine ...care te poate intelege deci m-am hotarat sa ma inscriu si eu.. incep prin a va povesti cum am inceput sa ma ingras si sa ma simt din ce in ce mai rau uitandu-ma in pozele de mai demult.. in 2003 am venit in italia si aici a inceput totul. acasa am facut mult sport, 6 ani de sport + foarte multa miscare ptr ca nu stateam locului delok nici acasa si nici la sc. cand am venit aici , m-am oprit de tot, stateam(shi ink stau) fara sa fac sport. e adevarat ca asta nu e o scuza , dar aici la scoala nu este ca in ro (cel putin la sc unde am fost eu). ei nu pun pret pe sport ca la noi . si uite asa am inceput sa ma ingras. nu dau vina numai pe "sport" ptr ca si "papika" are rolul ei aici. va dati seama, eu in romania mancam de toate, la orice ora , fara sa ma ingras, aici, nu mai pot face acelasi lucru. La inceput, mancam multe paste , nu m-as fi gandit niciodata ca m-as putea ingrasa, dar kg s-au instalat incet incet pe ici-pe colo si e cam greu sa le dau jos. nu ma pot plange , nu sunt enrom de grasa, dar stiti cum e, fiecare are fixul ei....si al meu e mai ales burta si soldurilein 6 ani jumate am luat 10 kg. stiu , e si varsta de vina. daka inainte puteam sa ma mentin slaba , sa mananc orice ptr ca eram mai mika, akum corpul meu s-a schimbat si trebuie sa fiu mai atenta. sper sa pot ajunge cu ajutorul vostru la greutatea dorita. Partea cea mai grea este ca nu ma pot abtine mai ales seara. akum va las (sa nu va pliktisesc prea tare).

Ultima dată editat de Slabuta; 10 apr 2010 at 15:57:18.