View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 dec 2009, 22:15:44
mandis's Avatar
mandis mandis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 dec 2009
Locaţie: Campulung, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 106kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Thumbs down Jurnal Mandis: cu incredere si pasi repezi...spre frumusete

Cum sa incepi o noua viata. Atatea schimbari...Am vrut sa devin mamica. Si sunt! Si nu oricum! Sunt cea mai fericita mamica de pe planeta, insa si cea mai urata si grasuta(cel putin din grupul meu de mamici). Am fost toata viata me grasa. Insa nu ca acum. La 1.68 am 117kg, castigate de pe urma sarcinii. E timpul pentru o schimbare. Usor de zis, greu de facut.Ce sa faci? Am incercat diete, multe. Am slabit 30 kg. Ajunsesem la 69 in tinerete. Dar mai putin nu am avut. Ma dor genunchii, spatele si toate! Am incercat sa tin dietele care au avut efect, dar astea cer timp si bani. Timp n-am deloc, imi cresc singura fetita si mananc pe apucate, iar barbatelul meu frumos papa numai ce-i nesanatos. E timpul pentru schimbare! Cand? De maine...si tot asa! Poate o s-o iau de la capat. Vom vedea. Astept sfaturi de la prietene...
mandis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2125 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1608 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mandis; 02 dec 2009 at 22:18:07.