View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 11:17:54
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Post Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Voi avea destul curaj,ambitie si oare ce sa mai am pentru a incepe aceasta schimbare in viata mea?Am 39 de ani si arat de 45 ,kilogramele,,foarte ''in plus ma deformeaza ,ma imbatranesc si chiar ma doare foarte tare spatele la orice efort facut in casa sau la treburile zilnice din gospodarie....La serviciu arat cel mai rau deoarece chiar daca sunt mai grase decat mine nu se consuma ,nu le pasa si -si poarta cu mandrie greutatea dar eu imi iau o pozitie cu povara in spatele meu si ies in evidenta cu toate defectele mele .Am mai dat jos acum cativa ani in jur de 30 kg pe parcursul a 12 luni ,mi-a fost greu dar acum nu mai pot,simt ca nu am rabdarea de a vedea macar un kg dat jos . Acum mai duc si greutatea fierii scoase ,ficatul ma supara mereu iar eu ma ingras vazand cu ochii,chiar daca nu am pus gura pe grasimi si nici exces de dulciuri sau sucuri nu am facut....CRED CA ASTEPT O MINUNE IN VIATA MEA,CRED CA AS DORI CA JOI DIMINEATA SA MA UIT IN OGLINDA SI SA-MI SPUN E AZI VEI FI ALT OM,VEI LUPTA SA DUCI O VIATA SANATOASA ,VEI FACE SPORT ,VEI GANDI POZITIV ,VEI SLABI.Sa va mai spun ceva aveam cateva persoane ,,idolii''mei si anume :ANCA PAEGHEL,MONICA TATOIU,TEO TRANDAFIR ,le urmam intru-catva exemplul lor de viata dar toate au avut mai mult sau mai putin esecuri care m-au demoralizat total ,nu mai am curaj sa lupt ,Ce zicet mai am vre-o speranta sau sa o las balta .....?
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]