View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 21 oct 2012, 10:19:57
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit re: Jurnal CCristina D

Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul
Neatza Diana!!!!

Azi sunt singurica acasa, sotul meu e la munca si avand in vedere ca vremea e asa frumoasa ies la o plimbare, un picut de miscare nu strica deloc . si cu ocazia asta trec si pe la supermarket si mai fac ceva cumparaturi pt saptamana viitoare.
Tu cum iti petreci ziua??? Ce papi azi ?

Dragut, mergi singurica la plimbare sau cu vreo prietena?Ah,ce-as iesi si eu la plimbare, obisnuiam sa merg la plimbare duminica, pe vremurile cand nu aveam serviciu
Eu sunt la serviciu azi, pana deseara la 8, nu am activitate,stau degeaba...
De mancat, hmmm...am un meniu destul de saracacios, dat fiind programul si cheful pe care il mai am (nu are rost sa detaliez acum, long story ) asa ca am facut un slalom azidimineata printre oameni, am ajuns repede la magazin sia m luat rosii, fructe, un iaurt activia de baut, o cutie de branzica de vaci si un pachetel de crackers integral.De obicei nu mananc asa, mananc echilibrat,dar am zile cand nu am chef sa pregatesc pachete cand ajung de la serviciu, la 9 seara si ma descurc cum pot

Tu?Ti-ai pregatit meniul pt azi?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]