Subiect: Unde gresesc?
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 26 aug 2009, 07:43:23
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Post Re: Unde gresesc?

neata fetelor..multumesc in primul rand de "primire" si urari..e un sentiment placut cand persoane care nu te cunosc sunt atat de dragute
slabutzo, spuneai sa pap la micul dejun branza de vaci cu fructe...dar spusei eu ca nu pap deloc lactate..nici lapte, nici branza, nici iaurturi, absolut nimic..e drept, dimineata imi mai face mama cate o cana cu lapte cu brumi si o dau pe gat, kt sa nu ii simt gustul..e singurul lucru care nu imi provoaca voma...ai mei au incercat, cel putin cand eram mai mica sa ma forteze..si mancam, dar vomitam instantaneu...nu pot si gata..
o sa incerc sa nu mai amestec mancarurile asa cum ziceai tu, cum e orezul cu carne sau altele asemenea sper sa reusesc..de fapt, trebuie
inca ceva...cat eram in iasi, ca acolo fac facultatea, mai faceam tae-bo cate 40 de minute si era super ok..transpiram ff mult, dar vedeti voi, atunci nu ma hidratam cum trebuie, nuj daca beam macar jumatate de litru pe zi de apa...mancam tot asa haotic..ma chinuiam eu o zi-2 apoi o lasam balta..chestia e ca mai era si prietenu meu..si park era un pic frustrant sa mananc in alte momente ale zilei decat el..si uite asa se duceaua eforturile mele pe apa sambetei...probabil o sa va intrebati cum e prietenul meu, daca mananca haotic..ei bine, el arata ff bine...a facut sala constant..acum momentan nu mai face, dar isi tot propune..oricum, se tine bine
sa revin..ideea e ca sunt destul de familiarizata cu tae-bo si alte activitati de genu..singura mea mare pb e ca nu am reusit sa fiu contanta pana acum...poate daca as fi avut rabdare macar o luna, sa le fac zilnic, cu siguranta as fi vazut rezultatele si cred k lucrurile ar fi stat altfel...
acum 2 saptamani ma apucasem de alergat, pana intr-o zi cand mi-am scrantit glezna si am lasat-o balta..si asta din cauza terenului acccidentat..pentru ca sunt mutata cu ai mei de la oras la tara...si sunt numai pietre, nu am pe unde altundeva sa alerg
acum 2 zile m-am apucat de alergare pe loc in fata tv-ului..30 d minute..alternam, mai repede, mai incet..cu genunchii cat mai sus..a mers bine..dar acum am o febra musculara de nu pot merge..chiar nu stiti ce as putea face???la mine aspirina luata inainte, nu are niciun efect.
da, deci fac alergare pe loc dimineata doar atata, iar seara iarasi alergare 30de minute si poi alternez, intr-o zi fac exercititi pt brate si abdomen, iar in alta zi exercitii pentru picioare si fund..in unelel dimineti mai ies cu bicicleta si fac cam 14 km, poate nu e mult, dar cat de cat....

mishutza, am 2 mancaruri referate mancarica de mazare si mancarica de ardei...nu stiucat sunt de sanatoase, dar asta imi plac mult..

v-am pupat...
ps.iarasi am scris romane...
ps.asta cred k e un defect al meu..vb mult(iar daca nu pot vb, scriu)
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]