Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 22 oct 2009, 21:12:40
zoridezi11's Avatar
zoridezi11 zoridezi11 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Romania, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Dieta Rina
Date: 177cm, 98kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

M-am inscris pe site special pentru a posta raspuns la acest topic. De obicei cand nu cunosti un lucru nu-l judeci si cu atat mai mult nu arunci cu pietre.
Poate pentru cineva aceasta este "doar o dieta".

Am slabit cu ajutorul ei de la 95 la 75 de kg in 3 luni! Si am respectat principiile ei de proteine, amidonuri, carbohidrati, fructe. Da se poate!!! De ce pare atat de greu de crezut ca poti manca si prajituri si sa slabesti?! Atat timp cat esti cumpatat si ai un program de masa organizat se poate!!!
Nu vreau sa fac recomandari, dar pentru mine si multe alte fete a functionat si functioneaza. Si nici nu simt ca sunt la dieta. Nu trebuie sa te infometezi sau sa ai privatiuni deosebite pentru a slabi frumos.
In fine, cine a ales alta dieta mult succes, dar va rog nu judecati daca sunteti in necunostinuta de cauza. Se poate slabi cu aceata dieta la fel cum se poate slabi si cu multe altele, tine doar de optiunea fiecareia.
Si nu a murit nimeni de la o zi in care se onsuma doar lichide (daca nu poti doar apa). Si daca nu poti nici pe asta, nu-i bai, doar nu vantul opreste calatorul.

Mult succes inca o data tuturor si daca doreste cineva sfaturi sau idei in ce priveste dieta,cu placere pot oferi in masura in care voi avea timp.
zoridezi11, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2762 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2245 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1471 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 23 oct 2009 at 00:24:14. Motiv: S-au scos superlativele interzise prin regulament.
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui zoridezi11:
alexandra91 (15 feb 2013), Deeandreea (04 mar 2013), dulciktina (24 feb 2014), ica dina (15 mai 2013), ilovehighheels (23 mar 2014), sashy (23 oct 2017)