Subiect: Fibromul uterin
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 mai 2011, 20:12:45
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Fibromul uterin

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
da, am fibrom si-s cu analizele abia la inceput. si cum n-am copii, mi-ar placea o sansa
cine le-a recomandat tinctura de mladite de zmeur?
Pai nu am intrebat-o pe prima dintre pacientele care a folosit tinctura cine i-a recomandat-o. La a doua, pentru ca nu voia sub nici o forma sa se opereze i-a zis sa incerce cateva luni cu tinctura de mladite de zmeur si a tinut figura si la ea. ACum... nu sunt facute studii si nu se stie exact daca toate fibroamele raspund pozitiv la tratamentele naturiste. Dar... nu ai ce sa pierzi. Insa poti avea de castigat. Mergi la un plafar, cere un prospect, citeste0l si, daca te convinge, incearca si varianta asta care are nmarele avantaj ca nu este invaziva. Multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de moniq Vezi mesajul
Buna Elena,

Imi pare rau de colega ta care a ajuns la operatie ,
sa ne spui cum se simte si ce tip de operatie a facut,
daca se poate si ii doresc multa sanatate !
Au avut rezultate cu tinctura de mladita de zmeur ?

Multumim si multa sanatate!
Colega mea se simte bine acum, la 10 zile de la operatie. A facut histerectomie Imi pare tare rau pentru ea, pentru ca are doar 43 de ani, dar asta i-a salvat viata. A amanat aceasta operatie pana in ultima clipa si era sa moara pe masa, pentru ca fibromul anemiaza organismul. In fine.
Cele doua cazuri pe care eu le stiu ca trebuiau sa se opereze si care au luat tinctura de mladite au scapat de operatie. Acum sunt mai bine de 6 ani de-atunci. Cum nu mai lucrez la acel cabinet nu stiu sa va spun continuarea, dar la cat de hotarate erau, banuiesc ca nici in ziua de azi nu s-au oprit din consumul acelei tincturi. Este un "medicament" pe care, orice femeie, indiferent de starea ei de sanatate, ar trebui sa-l introduca in consumul zilnic.
Multa sanatate si voua fetelor. pe mine m-a ferit Dumnezeu de problemele astea, dar am altele (asa... pentru compensare)
Răspuns cu citat