View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 ian 2010, 15:29:27
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

Citat:
Anterior postat de clumsy Vezi mesajul
buna tuturor. vad ca e un post mai recent. nu stiu cat am sa scriu desi stau mult la calculator. uneori ma simt penibil sa impartasesc pe forum unele chestii despre mine

numele meu este ..clumsy. si am 102 kg... de maine ma apuc de dieta nicoletei luciu timpd e 2 saptamani pt ca simt nevoie sa dau jos cat mai mult cat mai repede... nu am mai suport la modul ....de depresiv. apoi am sa vad ce aleg ceva sanatos.

acum vreo 3 ani... din disperarea de a nu pierde un barbat ... am slabit cu ajutorul dietei disociate 25 kg in 3 luni... dupa care am avut grija sa le pun la loc ...acum nu mai pot s-o tin, nu mai am rabdare, mediul de lucru s-a schimbat etc ... acum ma apuc din nou de dieta...

so... revin maine cu greutatea exact si masuratorile si... evolutiea. WISH ME LUCK
Buna Clumsy,

E bine ca te-ai hotarat sa incepi o dieta... Dar eu nu iti recomand una drastica cum este cea a Nicoletei Luciu...

Eu una recomand tuturor dieta hipocalorica... Intradevar nu slabesti rapid... dar slabesti intr-un mod sanatos...

Stiu ca atunci cand ajungi la o greutate asa de mare... E foarte greu sa mai ai rabdare... Dar trebuie sa intelegi ca nici kg astea pe care le ai in plus nu le-ai pus in 2-3 luni... Ele s-au adunat in timp... si tot la fel se si scapa de ele...

Eu cand am inceput dieta aveam 100 kg... Fix 100... Si cand m-am urcat pe cantar am avut un adevarat soc... Eu mereu ma minteam ca nu se poate sa am mai mult de 85 kg... Stiam ca ma ingaseasem groaznic de mult... dar incercam sa imi zic zilnic... ca nu e chiar asa de rau pe cat mi se parea...

Penibilitatea... vai nici nu iti pot spune cat de greu mi-a fost sa scriu primul mesaj pe forum... Ma simteam groaznic de rusinata si aveam impresia ca nimeni nu ma poate intelege pentru ca nimeni nu este in situatia mea... Si totusi... uite ca in Mai se va face un an de cand am descoperit aceast forum si nu mai vreau sa plec de aici...

Chiar am avut o perioada de aproape 2 luni in care nu am putut intra din lipsa de timp decat o data sau de doua ori pe saptamana... Si sincer imi era dor de discutiile cu fetele... de sfaturile pe care le primeam si pe care la randul meu le-am transmis mai departe...

Eu iti urez multa bafta si sper sa scapi de cat mai multe kg... Se stii ca chiar se poate...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat