View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 01 oct 2011, 12:04:36
iCeDoMinO's Avatar
iCeDoMinO iCeDoMinO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 31
Date: 160cm, 49kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Exces de mancare

Citat:
Anterior postat de GinaViesianu Vezi mesajul
Si eu am avut episoade... Pff...ce sa zic...la mine sincer a functionat renuntarea la orice tip de dieta ..apoi am avut grija sa nu imi fie NICIODATA foame sau pofta de ceva..desi de multe ori imi ziceam "gata, ai stricat ziua, ai mancat 1 felie de paine cu gem..oricum meniul e compromis, asa ca baga mare"...plus ca mi-am canalizat energia spre altceva...
Alt pont: evita statul in casa...mie afara imi era rusine sa "binge-uiesc"...de fata cu altii...
Astea + ura fata de senzatia aia de mega plin+ invidia fata de oamenii care reuseau sa manance cantitati normale m-a ajutat sa reduc fenomenul la cel putin jumatate din amploare...
Iar ce m-a scos cu adevarat din "groapa" a fost sportul..si nu in sensul de sport pt a arde caloriile ingerate, ci sportul era pt mn o exteriorizare..ca un fel de tipat pt altii..
Astea ca sfaturi practice de diminuare a fenomenului...

Sper sa mai primesti si alte sfaturi mai competente (ce am scris mai sus a fost pura experienta personala),,
Mult succes si rabdare!
Mersi multma voi stradui mai mult
iCeDoMinO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 790 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat