Subiect: Dieta vs. sport
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 11:47:15
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Dieta vs. sport

Citat:
Anterior postat de adelamaria Vezi mesajul
Multumesc pentru raspuns!
Da, m-am gandit si eu ca inainte mancam prea putin si acum organismul "isi ia revansa". Am vrut sa slabesc si am reusit, dar stiu ca n-a fost cea mai buna varianta.
Sport fac de 2 ori/saptamana cate 1 ora.
Incerc sa ma limitez la 1500-1800 calorii pe zi, indiferent daca fac sau nu sport. Poate ca intr-o zi mananc 1300 si a doua zi 2000...Cred ca mai mult difera meniul, ce mananc, nu cat mananc...In zilele cu sport incerc sa mananc mai consistent, mai multa proteina, de exemplu. In zilele fara sport, mananc mai light - legume, salate, branza...
Azi merg la sala la pranz. Pana acum am mancat la micul dejun 2 kiwi, 1 para, 1 branza fagaras si 2 crakeri.
La pranz am o salata verde cu rosii, castraveti si probabil 100 g piept de pui sau ceva similar.
Nu pot sa fac sport cu burta plina asa ca voi manca dupa ce ma intorc (in jur de ora 3 pm).
E acelasi meniu pe care l-am mai incercat; stiu ca pot functiona asa, dar stiu ca imi va fi foarte greu sa nu bag repede ceva dulce cand ma intorc de la sala.
La cina pot sa aleg intre supa de pui cu galuste/ardei umplut cu piet pui/o salata cu telemea (eventual un ou fiert) daca mai am rabdare s-o fac...Ce gresesc?

La prima vedere meniul tau ajunge cu greu la 900 kcal,calculat la cantitati normale.

Lipsesc gustarile din meniul tau.

Pranzul trebuie sa fie consistent.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat