Subiect: Jurnal Vera37
View Single Post
  #1006 (permalink)  
Vechi 25 iul 2011, 09:05:11
iliecata2003's Avatar
iliecata2003 iliecata2003 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vera37

Iubita mea, nu imi calculez nici caloriile si nici portiile de mancare. Nu fac decat sa tin cont de combinatiile de alimente de la fiecare masa si sa mananc atat cat imi trebuie. Important este ca organismul sa nu mai simta nevoia de mancare multa, dulciuri si prajeli, nu?
Nu stiu cum va fi de data asta, mai ales ca am trecut de 30 de ani. Am citit zilele trecute pe net de faptul ca dupa 30 de ani organismul nu mai secreta in cantitati necesare hornonul numit "peptina" (cercetatorii il numesc hormonul antiobezitate) si din acest motiv ne ingrasam mai repede si slabim mai greu decat la 20 de ani. Dumnezeu stie cum va fi de data asta, eu insa sper sa iasa totul ok. Mama mi-a dat aseara niste picaturi din alge de mare care cica ajuta organismul sa elimine mai repede grasimea si nu mai lasa compusii grasi sa se depuna. Sa vedem cum voi reactiona eu. La mama a dat rezultate bune
iliecata2003, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2231 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]