View Single Post
  #1008 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 12:51:24
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
) Asa era si Ana la inceput. Apoi i-am inlocuit jucaria cu o alta lingurita de plastic. Si cand vedeam ca deschide gurita sa bage lingurita ei in gura, ii dadeam eu lingura cu papa inainte Am prostit-o asa de cateva ori, pana a terminat mancarea. O mai lasam sa bage si lingurita ei in gurita, sa nu creada ca o prostesc mereu
Mai face si acum din cand in cand pfff, dar mai rar. Iar daca ii zic Nu, intelege si nu mai face.
Oricum, multa bafta si rabdare
Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Multumesc mult de sfaturi, Gea. Fetita mea se numeste Anisia. Incerc si eu sa-i distrag atentia dar e din ce in ce mai greu. Si a mea se uita la reclame ca vrajita. Ideea e ca asteapta sa-i bag mancarea in gura si abia apoi scuipa si se distreaza. Tremura de fericire cand scuipa. Da din manute si din picioare. Este o scumpa dar nu stiu ce sa ma mai fac cu ea. Sper sa invete in curand ce inseamna NU. Am sa incerc si cu jucaria dar nu cred ca va functiona pt ea le baga in gura. Asa cred ca nu mai este loc si de lingurita mea cu papa.
Am sa incerc sa vad daca merge la noi.
cred ca si eu o sa am mari probleme cu mancarea...
Edi(3 luni) face de pe acuma nazuri... papa vreo 2 minute, viteza maxima si apoi intoarce capul, iar vine ma pupa pe sfarc ca de tras nu mai trage iar intoarce capul, si tot asa... asa ca iartrebuie sa mancam la o ora distanta cand este treaz.. tot asa 2 minute
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat