View Single Post
  #1011 (permalink)  
Vechi 10 oct 2010, 21:58:51
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
buna diana:*:*:* buna si tie dee
ce mai faceti fetele?
cum merg treburile?
scumpa ma bucur ca ai reusit cu dusu? cum e la nouu camin?

dee :d lasa ca nu e asa mult de vineri....daca mergi maine la sala...e mai bine si sa stii ca am si eu zile cand ma gandesc doar la mancare dar imi trece si o iau iarasi de la capat

scumpa am uitat sa iti zic nu m-am mai urcat pe cantar
ma mai urc maine si apoi ...de e tot asa muult o sa-mi vina sa fac ca un strut
acum eu invat la latina mi-am amintit ca dau test si mna imi trebuiesc note mari la toate materiile:d daca se poate dc nu? nu?
m-am apucat de citit morometii si imi place
va mai citesc si pe voi
desi nu scriu va mai citesc

fetele:d cum sa fac sa ma apuc de sport? de knd a inceput scoala in afara de plimbari nu am mai facut nimic
pai e dragut caminul muuuult mai dragut decat precedentul:d e ok deocamdata si,Diana,are dreptate Lucia,si eu am avut azi o zi nasoala.am incercat sa nu cumpar tigari si ma tot gandeam la mancare.vai si asa as fi mancat de toate.pana cand m-am dus si am luat un pachet de K acum inteleg de ce zic fetele ca daca se lasa de fumat le e frica sa nu se ingrase

asa scumpa Lucia!invata,invata sa ai note bune!la anul esti studenta,printre noi la latina zici? nasoool,mie nu mi-a placut!dar no,ia si invata daca trebuie..desi nu prea ne mai scrii noua.nu am mai vb cu tine de un car de ani...
stai linistta ca incet incet zboara si kilele ce ti-au ramas,nu e cazul sa facem ca strutii.ca nu am facut ca ei atunci cand am bagat la burtica tot felul de prostioare acum munca...asa cum am "muncit" sa punem kg astea muncim sa le dam jos
iar cu sportul..nu stiu ce sa zic sa te motivez.ca si eu stau prost la capitolul asta.numai mers am avut sapt asta,mers alert prin oras,alergatura cu actele.in rest...nimic.pe mine ma juta si cromul pe care il iau si mai arde din calorii sau ce-o face el.ca altfel nu cred ca mai slabeam in conditiile in care nu am facut sport 2 saptmani dar numai,maine...o iau din loc.imi pun assu la munca.nu se poate asa ceva
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]