View Single Post
  #1023 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 21:29:31
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Bun gasit jurnalul meu!!! Am avut in vizita fete ce-mi sunt foarte dragi si care imi fac multa placere atunci cand se gandesc la mine. Multumesc Vera, Rozi, Nico , Vali.
Am cam lipsit ultimele zile .Nici macar nu am mai deschis slabutele peste zi. Sunt atat de aglomerata la serviciu si apoi nici netul nu merge asa de bine cat sa ma plimb mai repejor prin pagini. Nu numai aglomerat este dar sunt in fiecare zi probleme ce apar parca din senin . Acasa cand ajung sunt franta , chiar daca nu-mi ridic fundul de pe scaun toata ziua.
Cu papica stau ...habar nu am cum. In w/e , desi am stat acasa am facut multicele abateri. Am mancat strugurei si ...altele. Ieri si astazi , la serviciu abia am reusit sa ciup cate ceva in jurul orei 16. Nici acasa nu m-am spart dar cert este ca nu este bine cum mananc acum. Ciupercute am facut la cuptor , acoperite cu parmezan si o tacanita cu ceapa si mult marar. Au avut succes in familie. Vera , primesc oricand ...una..de la tine ca te stiu meseriasa. Imi propusesem ca saptamana asta sa ma urc pe bicicleta dar ..vax, vorbe in vant. Nici nu prea mi se arata . Il vad eu pe si pe frate-su sambata. Astazi am mancat un iaurt degresat , mic, 4 catraveciori , cred ca in jur de 100 de grame, doua feliute mici , mici de pastrama afumata de porc, o coserva de ton in ulei de soia dar scurs de tot. Asta la serviciu. Acasa am mancat o pulpa micutza de pui la punga in cuptor si salata de varza pe care am pus un pic de ulei de masline si otet balsamic. Nu stiu cam cate calorii sunt . Acum ma simt satula si ma duc sa-mi iau ceiutzul de seara.
Habar nu am ce voi manca maine la serviciu. Am cumparat un carton de iaurt sim degresat , mic,si ma cam lupt cu el ca nu-mi mai place asa cum imi placea vara. Am renuntat o vreme la taratele mele din cauza de carbo. Ma gandesc ,uneori, ca ma cam invart in loc tinand totusi frau la gura. Daca...la liber?
Hai mai ca sunt cumintica ca nu am uitat inca cat de greu imi era la mai multe kg.
Cam asa fac eu. Sper ca maine sa fie o zi buna , mai usurica decat cea de astazi, si ..cu sanatate multa.
Te salut casutza si pe voi slabutele mele iubite
...............................
__________________
Răspuns cu citat