View Single Post
  #1026 (permalink)  
Vechi 11 nov 2015, 09:20:12
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

si, cum am zis ca nu se poate mai rau, fetita mi-a vomitat iar azinoapte. de data asta nu de la tuse. se plange tare de dureri de burtica, are episoade de voma repetate, mergem maine la doctorita. eu banuiesc niste paraziti intestinali, cel mai probabil giardia, dar ramane de vazut. in principiu vreau mai mult un diagnostic cert, ca tratament medicamentos nu-i fac, sa-i distrug organismul. dar o trec pe regim strict si tratament naturist daca trebuie. doar ca tre sa-i dau si lui bebe, si el e cam micut. initial am vrut sa merg eu sa-i fac coproparazitologic, dar am zis ca-s mai linistita totusi s-o vada un pediatru, s-o palpeze, etc. si ii duc pe amandoi sa-i vada si sa-i asculte si la plamani, ca ii supara si tusea. si iac-asa mai zboara din banii de petrecere...
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]