View Single Post
  #1027 (permalink)  
Vechi 27 dec 2009, 22:20:18
moni boni's Avatar
moni boni moni boni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2009
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 40
Dieta: daneza
Date: 168cm, 84.8kg
Mesaje: 1.517
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Un ras_cristalin mai suplu

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Ho Ho Ho !

Buna seara, slabutelor!
Au fost niste sarbatori foarte frumoase... pentru mine s-a terminat borcanul de miere azi dimineata, cand l-am urcat pe iubi in tren sa mearga inapoi acasa. O sa ma vad cu el duminica viitoare, dar deja imi e dor de el...
Referitor la prajiturile mele, le-am stricat de tot... pentru ca am confundat zaharul cu sarea (semanau foarte bine). I-am dat lui iubi sa guste si mititelul de el mi-a spus "Sunt cam sarate, puiu... poate de la sucul de lamaie..." Eu nu stiam ce gust au, dar cand am gustat, aproape sa mi se faca rau
Tortul cu ciocolata mi-a iesit foarte bine si mosul a fost darnic, am primit in sfarsit bicicleta eliptica la care visam. Am facut deja 10 minute, dar am facut o pauza.
De acum trebuie sa ma apuc din nou de invatat, sa nu las vacanta sa treaca asa pe langa mine.
Sper ca ati avut o sarbatoare minunata.
Va multumesc pentru mesajele si urarile voastre de Craciun.

servus scumpa,
ma bucur ca ai avut sarbatori faine,chiar daca ti dor acuma de "mititelul" tau!
esti mortala cu sarea si cu zaharul
la ce te-ai apucat sa inveti?
moni boni, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]