Subiect: Jurnal Anca22
View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 04 feb 2014, 11:07:39
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca22

Citat:
Anterior postat de Anca22 Vezi mesajul
Inca nu fac suficient sport(mai mult am intervenit pe partea de alimentatie;un pic si la sanatate ca de aici mi se trag mai mult kg acumulate intr-un timp atat de curt).
Acum, la inceput,am facut in medie 20 minute pe zi.Am intentia sa cresc treptat.
Poate ca organismul tau s-a obisnuit cu atat de mult si de aia reactioneaza asa.Oricum eu prefer mai mult varianta ta.Chiar daca vei vedea mai greu rezultatele la cantar cel putin vei inlocui grasimea cu muschiulet si pana la urma asta e scopul,nu?
Tu alternezi exercitiile,nu?
Poti scrie la mine in ,,casuta,,.Usa iti este deschisa oricand
Ai dreptate, la cintar saptamina asta nu se vede minus, insa vad diferenta la corp, parca s-a imputinat grasimea si m-am intarit...da tare as vrea si la cintar sa scad..pina la urma scopul este sa aratam bine si sa fim sanatoase...asta presupune si alimentatie sanatoasa si sport.
Esti bravo si tu, e foarte bine si 20 min de sport, si eu am zile in care ma limitez la 30 min, mai mult nu-s in stare. Ieri am facut pauza, azi vreau sa bag un tae-bo..nu stiu cite minute, cite voi fi in stare.
Da, le schimb, exercitiile, ca sa nu ma plictisesc. Tu ce sport faci?
Legat de problemele de sanatate, sper sa se rezolve
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]