View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 14 sep 2010, 08:13:30
simonet's Avatar
simonet simonet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin


Simonet tu ai primit ceva vitamine? Sau iei ceva?

Fetelor azi dimineata am avut o surpriza neplacuta. Cantarul meu a aratat cu 2.8 kg mai mult. Nu e bine, trebuie sa am mai multa grija, de abia astept sa vina 1 oct sa merg mai mult pe jos. Pana atunci nu prea pot pt ca am de carat zilnic laptopul si alte materiale grele si am de mers f mult pana la firma unde am cursurile.

Simonet tu cum stai cu greutatea? Daca tin bine minte si tu ai spus prin sapt 10 ca ai pus 2 kg, nu?

Incerc sa nu ma disper, dar stiu ca nu am voie sa pun mai mult de 7 kg si e asa greu ....si tiroida a luat-o iar razna [/QUOTE]


buna!
te stresezi prea mult cu kilogramele, macar acum lasa-le

eu am luat pana saptamana trecuta magne b6, doctorul meu mi-a spus sa le opresc si nu mi-a mai dat altceva.

nu m-am mai cantarit de cateva zile, aveam 62,8 ultima data, astazi mi-a fost frica sa ma urc pe el, deci m-am ingrasat vre-o 3 kg.
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat