View Single Post
  #10526 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 21:09:05
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Dragele mele, stiam toate leacurile astea, ca sa le zic asa.Dar azi stomacul meu a cedat si nu a mai vrut sa primeasca nimic. Nici ranitidina care era mana cereasca pentru el nu a mai tinut. Am luat asaȘ o ranitidina dis de dimineata, cand a inceput cosmarul, un dicarbocalm, un no spa, ceai,ceai,ceai,lapte, ceai, un no spa din nou, apoi am mers la farmacie si am luat Omez, la sfatul farmacistei, dar vad ca nici asta nu amelioreaza, toata ziua m-a durut. De mancar nici nu mai spun.....Am mancat mai mult uscatele, saratele, covrigei, biscuitei Si am stat in pat toata ziua, nici nu am dormit dar nici treaza nu am stat.Cert e ca am incercat sa stau pana si in cap (serios, nu radeti, asa cica, sa stai sprijinitia in maini si cap cand ai astfel de probleme, la mine mergea asta,dar azi nu a mers....)

Ca sa fac un mic rezumat al saptamanii trecute:
-in ce priveste dieta, foarte buna, mancat sanatos, cu exceptia weekend-ului si zilei de azi. sambata am mancat niscaiva inghetata si seminte+un radler si un nestea. ieri am fost la tara, logic am mancat paine de vatra, gogosi si alte tampenii(ieri a fost cam aiurea, sambata a fost ok si nu regret ziua). azi am mancat, cum spuneam, saratele si alte uscaturi. singura masa normala de azi a fost micul de pranz2 feliute de paine prajita cu 2 feliute de branza de oaie cu o rosie si un castravete.
-in ce priveste sportul, sapt trecuta nu am avut nicio zi cu sport, doar agitatie si alergatura la serviciu.si totusi am avut -500 la cantar, desi dupa ultimele 3 zile s-ar putea sa le fi pus la loc
-serviciu: agitatie, haos, nebunie, stres si multi draci
-dar totul a meritat pentru ca am avut un weekend minunat cu pisicul meu (iubi).am fost acasa, am fost in oras, am fost la tara, am vazut filme, a fst superb

acum am facut dusul, imi susuc parul, pun pachetul pentru iubi, eu nu am facut pt mine, vad ce cumpar maine de pe la magazin si gata,somn, ca maine chiar am de gand sa ma duc la serviciu, ca imi duce lumea lipsa

va pup si ne auzim maine negresit!
Sa te simti mai bine si vin si eu cu un mic sfat - o perioada evita legumele si fructele crude, mai ales cele care duc la aciditate, gen rosii, mere, portocale. Si incearca sa tii un regim - carne de pui nu foarte mult condimentata, cartofi fierti, copti, orez ...

Te pup si ne auzim maine. La noapte sa reusesti sa te odihnesti
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]