View Single Post
  #10573 (permalink)  
Vechi 20 iun 2012, 16:24:59
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va pup,dragele mele!Si va multumesc pentru prezenta si pentru ca va pasa!S-au mai linstit apele.Sorela i-a spus mamei ca se poarta asa pentru ca face curatenie si eu si iubi nu pastram. Poate fi si asta, nu zic nu, nu fug de vina si nu caut scuze.Poate eu, fara sa imi dau seama, in agitatia cu care vine de la serviciu, obsedata sa am timp pt toate, las totul vraiste in urma mea....Dar daca e asa as fi vrut sa vina sa vb cu mine, nu sa puna tacere si sa se poarte cu ura. Si a mai spus ca ea si-a facut curatenie in camera si eu i-am lasat haine imprastiate cand de fapt eu ma imbracasem pt serviciu in camera ei ca sa nu il mai trezesc pe iubi (ea fiind plecat de acasa) si mi-am lasat pijamaua si cosmeticele intr-un colt.. Ma rog, multe alte chestii copilaresti pe care nu are rost sa le insir aici ca sunt plictisitoare.....Imi asum vina pt orice atata timp cat vii sa discuti cu mine.....Of... SI uite cum iar vin si imi spun aici problemele de familie...Ma simt aiurea sa tot scriu aici, am impresia ca o barfesc, ma simt aiurea....Sper sa se rezolve curand, ca nu vreau sa o stiu plecata la tara, suparata

Asa, acum sa va zic...Pana in momentul de fata am mancat asa: la mic dejun/pranz (2 in 1) am mancat o farfurie cu supa de galusti, cativa cartofei la cuptor (cuburi), vreo 50 de gr de piept de pui la cuptor si o feliuta de branza de oaie.Si la gustari cate o banana. Mai am pt cina la mine, la serviciu, o salata de rosii si castraveti cu un pahar de sana. Punct
Sport 0, ca de obicei in ultima saptamana, de fapt aproape 2 saptamani, pentru ca iata-ma la serviciu mai devreme
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]