View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 20:28:30
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna seara! Asta cu siguranta nu a fost o zi buna, o declar un esec total din punct de vedere al dispozitiei. De obicei mi se intampla asa, ba incep ziua bine si o termin prost, ba invers. Insa de data asta a fost proasta de la inceput pana la sfarsit. Ma afecteaza anumite lucruri care nu tin de mine deocamdata si nu stiu cum sa le opresc. Eram bucuroasa ca mi-au pus ai mei bani pe card si ca ma pot uita dupa vreo haina, ca bietele sunt ponosite si de vreun an sau doi nu am mai cumparat ceva nou, noroc cu cate-un second-hand. Si cand am ajuns acasa dupa ce-am scos banii, am facut calculul cu facturile de intretinere, net, lumina mi-am dat seama ca imi mai raman 80 de lei. Am fost sa imi mai iau niste legume. Si iar sunt in mana cu 30 de lei. Superb. Colac peste pupaza, ajung acasa la colega mea de 55 de kilograme la 1.75 care mananca enorm de mult, orice oricand fara sa puna un gram care imi arata o geaca de piele superba si o pereche de pantaloni la fel. Inutil de precizat ca ii vin bine. Ca de obicei, am zambit intelegator si-am plans pe dinauntru. Cand o sa pot sa port asa ceva? Cand o sa am bani sa port asa ceva? Nu prea curand. Culmea e ca nici nu sunt o persoana materialista care pune mult accentul pe aspect si pe aparenta. Insa cateodata imi mai doresc si eu rasfaturi de genul. Pe langa asta... mentruatia imi cam provoaca probleme. Trebuia sa imi vina pe 20 februarie si deja suntem la jumatatea lui martie. De obicei patesc asta cand incep o dieta, dar parca asta nu a fost stricta deloc. Cine stie... Oricum ma simt destul de rau. N-a murit speranta, dar saraca se zbate. Sper ca nu am intristat pe nimeni, dar parca simteam nevoia sa pun undeva gandurile astea, sa mi le mai scot din suflet.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]