View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 21:12:36
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de Irina Costas Vezi mesajul
Oricum e clar ca e sarcinadoar dak te gandesti ca se ăutea intampla ceva nasol...dak nu poti fi fericita de pe acum

pai stiu clar ca e sarcina..da o sa va povestesc incet incet cate ceva despre mine..si o sa vedeti de unde atata pesimism...
e a 4 sarcina, am 2 fetite si un baietel in cer...l am nascut prematur si a devenit ingeras datorita incompetentei unui intreg spital, care m au diagnosticat gresit..poveste lunga..
se intampla in septembrie 2008...in 2009 am ramas insarcinata cu bebe Raisa..a fost o sarcina dorita si lungaaaaaaaaaa..am fost destul de agitata si stresata ...
acum nu ma simt stresata , dar am o oarecare emotie sa merg sa vad ca e bine, ca i bate inimuca..
culmea ca traiesc exact aceleasi emotii si stari de bucurie ca la prima sarcina...
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat