View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 13:32:02
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Lightbulb Re: Calculator calorii - Meniuri alimente si calendar

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Multumesc frumos, am reusit tot ce mi-ai explicat. Acum spune-mi te rog cum fac sa dau raportul la Concurs si sa imi apara si caloriile aferente alimentelor respective.
Este foarte simplu:

1. Te duci in calendarul tau de meniuri (pagina unde apare calendarul lunii cu meniuri)
2. Dai clic pe caloriile din ziua in care vrei sa pui raportul pe forum (cifrele bold subliniate)
3. In josul paginii (fara reincarcare pagina) va aparea meniul pe ziua respectiva
4. Te duci la sectiunea Meniul cu informaţii complete în format BBCode pentru forum (copy/paste) si ai sa vezi o zona gri cu text mic.
5. Dai clic pe zona cu text mic (gri) si se va selecta tot textul automat.
6. Dai clic-dreapta pe textul deja selectat si din micul meniu care va aparea, selecteaza optiunea Copy (aceasta operatiune va copia undeva in memoria calculatorului textul selectat)
7. Te duci in forum, creezi mesajul pentru raport si in acest mesaj, unde doresti sa inserezi meniul, faci click-dreapta. Din meniul mic care apare, selecteaza Paste (aceasta operatiune va copia textul salvat anterior la Copy din memoria calculatorului in casuta de editare mesaj). Dupa cursorul de editare text, se va insera meniul tau in formatul de forum. O sa apara un format mai criptic dupa ce dai Paste, dar dupa ce salvezi mesajul in forum, o sa arate frumos.
Răspuns cu citat