View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 01 iul 2012, 22:09:31
madalina24's Avatar
madalina24 madalina24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 58kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum "fac ordine" in obiceiuri?

Buna seara!ce faceti?Eu sunt madalina...am 25 de ani si in jur de 60 de kg...la 1.70.Duc o lupta continua cu kg de vre o 2 ani, pur si simplu ma persecut zi de zi, de la prima oara cand ma ridic din pat pana seara tarziu.Am uneori un apetit alimentar exagerat si uneori manac doar iaurt dietetic...in zilele cand mananc mai "mult" ma simt ingrozitor si beau ceai de slabit.Nu mai am chef sa ies din casa, ma gandesc mereu doar la mancare si stau cu frica sa nu ma ingras mai tare.Am mers la un medic nutritionist....am renuntat deoarece costurile erau destul de ridicate, in jur de 70 lei/ sapt...greu pt un salariu de 800-900 lei pe luna.Fac sport cam 5 zile pe sapt...merg la sala si alerg, am cochetat putin si cu tenisul, sar coarda..si am impresia k nu fac suficient, traiesc intr o frustrare continua k nu reusesc sa slabesc si acum chiar simt k am scapat fraiele...ajutati ma cu niste sfaturi va rog.
__________________
biscuite26
madalina24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1042 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat