Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 14:03:42
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Buna ziua tuturor! A seara ne-au sunat ai mei parinti sa ne cheme la ei (in Franta) pentru cateva saptamani, ca i-a gasit ceva de lucuru particular sotului (lucreaza in constructi),;ne-am duce ca la cum se castiga aici. Mie imi e un pic frica sa ma duc (sa nu patesc ca anul trecut), ii propusesem sotului sa se duca singur. Dar insista sa ne ducem cu toti (ca le e dor de nepoata) si ca imi promite ca acum o sa fie bine (cu dieta mea)! Au zis ca tata si-a schimbat locul de munca, si s-au mutat si cu locuinta in alta parte si ca aici sigur o sa-mi placa (au supermarket la 15 minute de mers pe jos si la 5 minute de ei o padure si multa iarba verde). Dupa ce mi-au trimis cateva poze si am vazut ca e foarte frumos in padurea aia si are si multa iarba cu flori prin jur (nu mai bine de facut plimbari) am acceptat sa ne ducem cu toti (cat are sotul ceva de munca). Asa ca vineri zburam in Franta (de Paste o sa fim acolo). Jurnale o sa te mai tin la curent cu ce fac zilele astea pana plec, si oricum o sa-ti scriu mereu si cand vom fi plecati!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]