View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 07:26:31
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna IV (saptamana 20 iulie - 27 iulie)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Incepe a 4 luna de concurs
Astept inscrierile si target-urile celor care se mai baga la o luna
Ma bag si eu la concurs pentru saptamanile 2,3 si 4 ale lunii a 4-a, astfel incat punctajul meu va fi doar pentru 3 saptamani . Saptamana 1 am inceput cu dieta South Beach si voi posta azi pentru zilele luni-miercuri (nu presupune calcul de calorii, ci respectarea unor principii). De maine nu stiu daca voi putea posta raportul, dar daca reusesc sa intru duminica sau luni, sper sa mi se ia in considerare totusi.

Pt saptamana a 2-a banuiesc ca termenul e acelasi :ziua de luni a saptamanii urmatoare, nu ?

Ma voi gandi ce dieta voi tine dupa ce ma intorc de la mare si o voi posta (in cazul in care nu e una hipocalorica).

Plec de la 88 kg si target-ul este de 3 kg.
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Luna; 22 iul 2009 at 07:40:39.