Subiect: Idei mic dejun
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 25 mai 2010, 14:04:44
mariasarataru's Avatar
mariasarataru mariasarataru este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 50kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: idei mic dejun

pai am vrut sa slabesc cam pana vine vara, cand merg la mare sa fie bine...sunt destul de obsedata de burta ....asta ar fi cam in iulie....
a, si cerealele asa le mananc, cum ziceti voi: 30 de g + un iaurt degresat de 125.
....stiu ca infometarea nu e buna, ca pot avea un efect invers, de aceea am apelat la voi ...nu vreau sa imi chinui organismul.

de multe ori, manac asa cum v-am spus dimineata la 7 , vin acasa la 2 , manac o masa de cam 400-500 de kcal si alealalte care au ramas pana la 1000 sau 1100 nu stiu cum sa le mai introduc, ca nu mi-e asa de foame...deci ma apuc si mananc chiar daca nu imi trebuie, numai sa satisfac numarul de calorii. insa cateodata e bine, mi se face foame si seara...plus ca eu ma culc tarziu, am mult de invatat....iar orele alea de la scoala sunt cele mai groaznice in privinta asta
mariasarataru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1470 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 953 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat