Subiect: Fibromul uterin
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 29 mai 2011, 20:22:58
moniq's Avatar
moniq moniq este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: Rina
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 121
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Smile Re: Fibromul uterin

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul

Colega mea se simte bine acum, la 10 zile de la operatie. A facut histerectomie Imi pare tare rau pentru ea, pentru ca are doar 43 de ani, dar asta i-a salvat viata. A amanat aceasta operatie pana in ultima clipa si era sa moara pe masa, pentru ca fibromul anemiaza organismul. In fine.
Cele doua cazuri pe care eu le stiu ca trebuiau sa se opereze si care au luat tinctura de mladite au scapat de operatie. Acum sunt mai bine de 6 ani de-atunci. Cum nu mai lucrez la acel cabinet nu stiu sa va spun continuarea, dar la cat de hotarate erau, banuiesc ca nici in ziua de azi nu s-au oprit din consumul acelei tincturi. Este un "medicament" pe care, orice femeie, indiferent de starea ei de sanatate, ar trebui sa-l introduca in consumul zilnic.
Multa sanatate si voua fetelor. pe mine m-a ferit Dumnezeu de problemele astea, dar am altele (asa... pentru compensare)
Buna Elena,

Multumim pentru raspunsuri.
Imi pare foarte rau pentru colega ta care a
fost operata, dar bine ca acum se simte bine.
Poate am sa reincep si eu tratamentul cu
tincturi, poate e si salvarea mea.
Imi pare rau ca ai si tu alte probleme de
sanatate, iti doresc multa sanatate !

moniq, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 916 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat