View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 04 feb 2010, 13:30:06
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Anadrimoon-Eu si bulimia mea

Citat:
Anterior postat de anadrimoon Vezi mesajul
Salut,

Numele meu eu este Adriana de aici Anadri puteti sa-mi zice-ti adi.
De maine intru intr-o vacanta micuta de o saptamana si nu o sa mai pot vb cu voi o perioada ca nu o sa am net acasa la mine,dar vreau sa va urmez sfaturile si o sa tin un jurnal asa cum mi-a sugerat Ras_cristalin.........o sa incerc sa pap des si putin .....si fiindca stau la curte sunt sigura ca voi avea activitate fizica plus ca vreau sa fac o jumatate de ora miscare (sa merg cu bicicleta,sa alerg).Nu stiu sigur daca o sa reusesc sa ma tin de cuvant ,dar o sa ma gandesc la voi si o sa-mi dau silinta(dupa vacanta promit sa vin sa va dau raportul).Aveti atat de multa dreptate.............trebuie sa ma iubesc mai mult si sa nu mai pun la suflet toate remarcile urate pe care mi le fac anumite persoane ...........care se bucura cand ma jignesc pe mine.
As vrea sa va mai intreb ceva ,eu sunt un pic mai baietoasa ,oare e ciudat ca pana la 20 de ani eu nu am avut prieten(mie mi se pare foarte ciudat da nu ma impresioneaza nici un baiat)?Oare sa fie o problema faptul ca am foarte putina feminitatea?
Deasemenea o sa incerc sa beau in ficare zi ceai verde cu o felie de lamaie.Am citi pe un site ca daca iti condimentezi mancarea cu pudra de chilli (boiaua iute) iti activeaza metabolismul si te ajuta sa arzi mai eficient caloriile ingerate la masa asa ca mi se pare o idee buna si am inteles ca stafidele si scortisoara au anumite propietati binefacatoare.
ok va pop
Feminitatea tine de cum te porti, cum te ingrijesti si imbraci, cum vorbesti... nu de kg in plus. Eu stau si ma uit la secretara de la scoala... e grasuta bine, cred ca are 130 de kg. Dar atat de frumos stie sa combine hainele, sa-si faca parul si unghiile... o admir mereu cand intru... si vorba aia, are aproape dublul kg mele.
Eu la 19 ani l-am intalnit pe iubitul meu, primul prieten serios. In rest au fost doar vreo 3 baietasi care cautau sa isi bata joc de mine. Eu zic sa ai grija de tine, ca iubirea o sa vina singura. La mine a aparut cand ma asteptam mai putin, dar am avut curajul sa zic da, vreau sa ies cu tine la un suc... desi ma temeam sa zic da, imi era rusineeee. Atat a trebuit, sa zic da si sa beau un suc cu el... restul a curs de la sine.
__________________
Răspuns cu citat