Subiect: Jurnal Jaqueline
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 17:11:57
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jaqueline

Citat:
Anterior postat de Jaqueline38 Vezi mesajul
Georgii, draga mea, ma bucur ca ma vizitezi

Ei, stii, e piticul ala de pe creier care se activeaza cand suntem la dieta....cat de delicios poate fi un covrig uscat? Dar cand nu ai voia, atunci ai manca...vointa asta e mare lucru...
Cu sportul ce sa zic, azi am stat la sala 1h si 30 min din care 15 min au fost pe banda de alergare si 15 min pe bicicleta eliptica care au scos briosa din mine ....dar imi place mult starea pe care o am dupa ce plec de la sala...parca zbor, am asa o energie, e fantastic.
Hmmm, oare maine ce mananc? teoretic ar urma lactate, dar parca as fragmenta ziua dimineata sa mananc fructe pana la 12 si apoi legume pana seara....ma mai gandesc.

Beacs, ce rau ii ceaiul adipos! Da-l beau....o cana!

Spor si tie la slabit
S-avem vointa
Desigur ca te vizitez, doar asa e frumos.

Da..piticul ala enervant care te impinge de la spate ''ca deh, ce vina are un covrig''.Vointa e mare lucru..atunci cand vrei rezultate pe masura.
Nu e cam mult 90min la sala?Maine las-o mai moale, au si muschii nevoie de odihna.
Am citit mai sus cu briosa..las-o saraca ca a iesit .
Ai vazut ce senzatie faina dupa sport?Asta e una din partile bune ale miscarii.
Nu stiu eu nimic despre disocita dar fa cum crezi tu mai bine, numai bine sa iasa!
Ceai adipos?Bea-l ca e bun, sa vezi ce bun e cantarul cu tine marti!
Multa bafta in continuare si ambitie, ca restul cu sport se rezolva!
Mare filozoafa ce am devenit .
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]