View Single Post
  #110 (permalink)  
Vechi 08 mai 2010, 18:15:43
Rosse's Avatar
Rosse Rosse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 164cm, 51.8kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de Blondinna Vezi mesajul
buna fetelor ma primiti si pe mine alaturi de voi? vreau sa ma pun si eu pe treaba serios, iar pana la vara vreau sa ma pot plimba mandra la plaja sper sa ma sustineti, pt k am nevoie de ajutor si de incurajari. Am inceput de fapt de luni, dar recunosc k am trisat cu duciurile si am consumat putin cam multi carbohidrati. problema e k raman in pana de idei, nu stiu ce sa mai mananc sa fie sarac in calorii.... dupa 6 zile cantarul nu s-a miscat deloc si sunt putin ca dezamagita, dar sper sa fie mai bine de saptamana viitoare incepand. Masuratorile mele actuale sunt:
Sani: 89
Talie: 78
Brat sus: 29
Solduri : 102
Picior sus : 62
Genunche: 62 asta e zona care ma deranjeaza cel mai tare, + burtica binenteles.... sper sa reusesc. Scopul meu e sa ajung la 53 pana la 11 iunie dak se poate. Apoi, daca reusesc, la 50 pana in 1 august. Va pup slabutelor si va urez succes. Abia astept sa vina saptamana viitoare sa ma masor iar si sa vad rezultate :*:*
Bine ai venit printre noi
Daca nu mai sti ce sa papi uitate un pic la dietele de pe aici
Diete si poate gasesti ceva ce sa ti se potriveasca...
Mie mi se pare mai usor sa urmez o dieta decat sa numar calorii..

Sport faci?
Rosse, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1457 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]