View Single Post
  #1100 (permalink)  
Vechi 22 mar 2010, 09:44:55
animis's Avatar
animis animis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 260
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

fac fac chef si va invit pe toate...dar mai am de dat jos eu initial am scris ca vreau sa ajung la 64 pt ca imi era teama ca nu o sa reusesc dar acum ca am ajuns mai vreau sa dau 2 kg si cand ajung la 62 sa reusesc sa ma mentin uite am venit dupa 2 zile in italia cu un kg in minus pt ca am umblat prin magazine cca 10 ore pe zi fiind timpul scurt si chiar daca am mincat f mult acolo am dat jos dar azi m-am cantarit si am cu 500 mai mult deci problema e ca am cumparat de acolo f multe casuri si tot felul de mezeluri care la noi nu sunt si am inceput sa mananc. acu de azi incep iar cu cantaritul si calculatul caloriilor ca am cam neglijat..problema.......a!!! si sa notez meniurile ca ar fi cazul...te puuuup si las ca eu nu am avut de dat asa mult jos..... felicitarile pt tine ca ai reusit sa ajungi aici si ca ai fortza sa mergi inainte....tu ai dat 19 eu doar 13 asa ca tine-o tot asa....
animis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1654 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1137 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 621 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de animis; 22 mar 2010 at 09:47:21.