View Single Post
  #11256 (permalink)  
Vechi 26 feb 2013, 23:39:58
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

pai daca iti permiti ii cumperi. si eu i-as lua.. dar asa cand creste mare e bine sa il inveti de valoarea banului.. sa nu faca crize.
noi am fost crescuti cu putini bani, si a fost greu, dar nu ne dadeam seama cum era.. pe atunci nu erau asa mutle ca acum..
mai mult mi-am dat seama cand am crescut, ca voiam haine.. sau alte chestii haha
dar vb lu doruta, cred ca maj, si-ar fi dorit un frate , o sora, sa ai cu cine te juca, imparti, etc.. decat sa ai jucarii cu tona, si parintii prea ocupati sa munceasca ..
sunt multe lucruri simple care ii pot face fericiti, nu numai lucrurile materiale..
asta cu servicul, eu una vreau sa stau acasa cu bebe macar un an si ceva, ca mi-ar fi greu sa platesc bona, sau sa il dau la day care, si eu s amucnesc si sa nu ies cu amre lucru. mai bine am grija de bebe.. sau cel mai bine sa lucrez tot part time, si restul timp sa aibe grija sotul..
si dc crezi ca bona ta nu ar putea sa aibe grija de 2 copii, ai eisi mai iefitn decat cu 2 bone. haha, daca poate.. adica raisa oricum mai creste, o poti da la gradinita cateva ore.. curat poate sa faca anumite zile.. cand esti tu acasa..
bebelusul mai doarme, nu mi se pare ff greu, dar alte mamici cu mai multi copii ce fac..?
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat