View Single Post
  #11273 (permalink)  
Vechi 27 feb 2013, 11:02:55
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Marea mea problema cu Raisa este ca nu vorbeste inca. Ma astept ca pe la 2 ani si 2 luni sa imi turuie in cap insa mama zice ca nepoata unei colege de-ale ei la 2 ani si 2 luni nu zice mai multe decat raisa ...

nu stiu efectiv cum sa o fac sa vb, ea atat vb prin semne si o intelegem asa bine incat cred ca nu are nici o motivatie. am rugat-o pe maria sa vb cu ea cat mai mult, vb si noi cu ea, mai repeta dupa noi, dar doar atat. daca o intreb daca vrea ceva zice da sau nu, mai zice cate ceva dar pt mine e important sa vb ca sa inteleaga despre bebe, sa aflu ce e in sufletul ei etc
si eu sunt un pic ingrijorata cu Viktor, si el numai prin semne si anumite sunete comunica, desi vb mult cu el si citim etc, singurul cuvant pe care il rosteste este mama, in rest nici da nici nu, nimic,

Simo, totusi sa afli ce e in sufletelul Raisei la 2 ani si un pic cam avansat, nu crezi?scumpa de ea, e si ea de-abia de vreo 2 ani pe planeta noastra si tu vrei deja sa isi analizeze gandurile... lasa pe mai incolo astea, are timp toata viata
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat