View Single Post
  #114 (permalink)  
Vechi 09 mai 2011, 23:21:24
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sotii, iubitii nostri ne iubesc asa cum suntem?

Citat:
Anterior postat de Ghinduta Vezi mesajul
Majoritatea barbatilor prefera o femeie cu cateva kg in plus si cu pofta de viata decat o persoana slaba si frustrata.... Nu spun ca toate fetele slabe sunt frustrate, dar stim cu toate cum ne este psihicul influentat in timpul dietelor, si cat de descurajate si iritabile putem fi uneori
Nu, dar din punctul lor de vedere orice femeie la dieta e in pericol de a deveni frustrata Plus ca, daca sta impreuna cu "inculpata" si ea se ocupa de prajituri si alte bunataturi, isi simt amenintat confortul digestiv, pentru ca isi imagineaza ca nu vor mai iesi tavile aburinde si frumos mirositoare din cuptor cu viteza dinante

Animis, glumesc... Eu zic ca ar trebui sa apreciezi ce ai, sa vezi cat e de naspa cand ai langa tine unul care-ti spune ca "te-ai facut cat o vaca" si te ameninta ca daca nu dai jos 10 kile intr-o luna te lasa. Nu, nu sunt eu ghinionista, e una dintre prietenele mele. Fraiera chiar s-a infometat sa nu-l piarda, eu i-as fi facut vant de la etajul 8 pe scurtatura
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat