View Single Post
  #115 (permalink)  
Vechi 04 ian 2012, 15:33:43
danielaslim's Avatar
danielaslim danielaslim este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2011
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: South Beach
Date: 168cm, 63kg
Mesaje: 991
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 42 mesaje
Implicit Re: need help :(

Citat:
Anterior postat de deeSunrise Vezi mesajul
fetelor sunt disperata...
in ultimele 2 luni m-am ingrasat 5 kg, poate nu suna a disperare, dar m-am chinuit multi ani sa slabesc si acum simt ca tot efortul pe care l-am facut a fost in zadar.
Am avut 64 kg la 1.64 pana prin clasa a 10a.. pana cand m-am decis sa slabesc... am inceput sa tin tot felul de diete (inventate de mine si combinate cu ce gaseam pe net) si in 3-4 luni am ajuns la 50 - 51 kg..in urmatorii 3 ani am tinut un regim de mentinere, luam cate un kg in sesiune si il dadeam jos dupa... dar in ultima perioada am luat-o razna efectiv.. nu ma mai pot controla, ma ingras in tot ce fac, si nu mananc carne, decat foarte rar (la 8-9zile) si nu porc, prajeala nu se face la mine in casa, insa sunt foarte stresata cu examenele.
Problema este ca eu am tinut regim foarte strict si nu am consultat nici un nutritionist, nu ascultam de nimeni.. Mancam 3-4 mere pe zi si beam lapte zuzu degresat maxim 3 pahare, am tinut o saptamana regim numai cu fructe pana cand mi-au aparut peste pe corp si l-am abandonat, am tinut regim cu pepene 2 saptamani pana cand incepusem sa vomit tot ce mancam.. am vrut sa slabesc repede si nu m-am gandit la o dieta inteligenta.. motiv pentru care acum cand incerc sa mananc cat de cat normal, ma ingras..
De curand am inceput un regim, il tin de vreo saptamana, mananc 1 zi iaurturi degresate 0,1% sau lapte semindegresat 1,5%, o zi fructe, o zi legume, si apoi le repet..insa nu am slabit deloc, ba chiar am incercat sa vomit si ce mananc dar degeaba.. macar nu ma mai ingras.. cred ca am devenit obsedata, dorm cu cantarul langa pat si ma cantaresc de cel putin 3 ori pe zi.

vreau sa incep sa mananc sanatos si sa nu ma mai chinui cu mere si lapte.. si vreau sa incep sa fac sport acasa pentru ca nu am timp sa merg la sala. Va rog daca puteti sa imi dati cateva indicatii in legatura cu ce mancati voi, stiu ca s-a mai postat dar am cautat toata seara pe forum si ma pierd printre pagini.. cateva alimente care v-au ajutat sa slabiti. Ca sa intelegeti, vreau sa slabesc la picioare, am pulpele maricele, si la coapse, dar nu sunt excluse nici celelalte zone..ati putea sa-mi recomandati niste programe de sport in special pentru picioare si coapse, si fund? Legat de alimente, nu mai inteleg nimic, stiam ca pepenele nu ingrasa, am aflat ca are indicele glicemic foarte mare...nu stiu ce sa mai mananc. Si ca sa fie setul complet am inceput sa fac si celulita, de imi vine sa imi tai picioarele... am luat o crema Cellufight de la elmiplant sa vad ce efect o avea..

am scris un roman, sper sa aveti rabdare sa cititi zilnic aceleasi probleme... va multumesc pentru sfaturi si moarte grasimilor!
nu mai plictisit scumpo,stai linistita
uite e rau ce faci tu cand vomiti,o faci voluntar sau involuntar?
cel mai bine e sa ti cam o luna o pauza..sa mananci normal ,sanatos...caci corpul tau acum e distrus dupa atatea diete .mai ales diete draconice...mere cu lapte....DOAMNE IARTAMA!
uite zine si noua cam ce papi tu intro zi ca sa putem sa te ajutam sa papi sanatos si sa nu mai ai probleme cu greutatea...
ce iti place tie mai mult:carnea,lactatele,legumele,cerealele sau fructele/.?
te intreb asta ca sa sti ce dieta sa alegi care sa fie pe gustul tau
carnea si lactatele:south beach,montignac,atkins,dukan
legumele:raw vegan,south beach,montignac
cerealele:hipocalorica,
fructe:scarsdale
acum am vazut ca tu mai ai doar un kg de dat jos:O!!! de ce te mai stresezi?! mai bine te axezi pe sport....asa o sa se duca si mai mult din cm...
ia zi ce ai tu prin camara ca sati facem noi un meniu ma calumea?
__________________
Ma asteapta costumul de baiee!!!
Jurnalul meu drag0897.html#post894412
Noi nu facem abateri!!!10918.html#post897315