View Single Post
  #116 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 18:17:13
violeta4's Avatar
violeta4 violeta4 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mai 2011
Locaţie: sannicolau mare, Romania
Vârsta: 40
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 300
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Retete cu imagini pentru ziua de fructe/legume (dieta Rina)

fetelor, cautand pe net retete ptr ziua de vitamine, am gasit ceva, la un articol despre Raw-food..eu nu am incercat-o, insa am de gand sa o fac..mai spre primavara, cand se gasesc verdeturile:

Ciorbiţa naturistă supernutritivă şi gustoasă

Ingrediente : 1 morcov, 1 ţelină, 1 sfeclă mică, 2-3 fire ceapă verde, 1-2 fire usturoi verde, hrean râs, lobodă, leuştean, ştevie, tarhon, pătrunjel, mărar.
Preparare : legumele se rad fin (pe răzătoarea mică) şi se taie mărunt verdeţurile şi ceapa. Toate legumele şi verdeţurile se pun la macerat până a doua zi într-un litru de borş proaspăt. A doua zi se adaugă 1 litru de apă fiartă şi răcită, roşii decojite şi tăiate mărunt (sau suc de roşii), sare, piper, cimbru. Se serveşte rece sau încălzită la aprox. 40 ° . Opţional se poate adăuga smântână sau iaurt. Este delicioasă şi oferă corpului vitamine şi minerale naturale, uşor asimilabile.
__________________
"Am inteles ca un om poate avea totul, neavand nimic...si nimic, avand totul" (M.Eminescu)

"Doua lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu si a povesti dragostea" (Adrian Paunescu)

Răspuns cu citat