View Single Post
  #1161 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 18:21:30
DanielaDa's Avatar
DanielaDa DanielaDa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Six months journey (01.11.2011-01.05.2012)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
fetele.. ce mai faceti? indata se implinesc 6 luni..eu am mai facut sport.. dar practic.. m-am ingrasat.. am slabit.. m-am menitnut si tot asa.. ca si la fel ca in noiembrie...
voi ati slabit sau aveti poza cu inainte dupa.. v-ati tonifiat? ati muncit mai mutl ca de obicei?
Buna,

Eu nu fac chiar 6 luni, ca m-am alaturat voua mai tarziu putin...adica in ianuarie.
Nu pot sa zic ca am facut mai mult sport de atunci, faceam destul de mult si inainte. Dar am facut schimbari in program: am renuntat la o parte din orele de spinning la care ma duceam (de fapt ma duceam doar la spinning) si am introdus in loc ore de aerobic (in preponderenta de tonifiere si mai putin cardio).
Nu am poze nici dinainte nici de acum .
Per total, datorita schimbarilor din programul de sport dar si a faptului ca mi-am urmarit si alimentatia si am incercat sa nu depasesc 1300-1400kcal/zi, de pe 1 ianuarie si pana acum am slabit 7 kg. Mai am 3 ramase in targhet dar din pacate m-am cam lasat pe o ureche de vre-o 2-3 saptamani incoace. De sport ma tin in continuare, dar nu mi-am mai urmarit alimentatia. Nu m-am ingrasat dar nici nu am mai slabit de atunci .
Cred ca ar trebui totusi sa-mi schimb din nou si programul la sala, pt ca in 4 luni de cand ma duc la aceleasi ore saptamanal e posibil sa se fi obisnuit si corpul meu si sa nu mai reactioneze .
Trebuie sa fac un efort de vointa si sa devin din nou disciplinata, si cu putin noroc si multa munca sper sa reusesc sa scap si de cele 3 kg pe care le mai am in plus pana in iunie-iulie.

Cam asta a fost evolutia mea
Sper ca nu te-am plictisit cu prea multe detalii
O zi frumoasa!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat