View Single Post
  #1165 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 22:22:48
danyella2008's Avatar
danyella2008 danyella2008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Six months journey (01.11.2011-01.05.2012)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
fetele.. ce mai faceti? indata se implinesc 6 luni..eu am mai facut sport.. dar practic.. m-am ingrasat.. am slabit.. m-am menitnut si tot asa.. ca si la fel ca in noiembrie...
voi ati slabit sau aveti poza cu inainte dupa.. v-ati tonifiat? ati muncit mai mutl ca de obicei?
Nu pot spune ca am ajuns acolo unde imi doream...dar sunt pe drumul cel bun..am incercat sa fac cat mai mult sport, sa mananc cat mai sanatos (asta sincer nu mi-a prea iesit, pt ca sunt pofticioasa de fel...insa totul cu o limita)..probabil ca mai am nevoie de vreo 2 luni..daca ma tineam de sport si in aprilie, era muuult mai bine...acum asta e...este bine si asa decat cum eram inainte...oricum sport o sa fac in continuare!..am pus si poza cu rezultatele obtinute...
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat