View Single Post
  #118 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 19:55:11
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere Georgii

Bun.Mi-am terminat treburile pe ziua de azi.Sportul l-am facut..cina luata.
Acum ma duc cu bicicleta impreuna cu sora mea vreo 50minute.Asa mai ard calorii pentru greselile in alimentatie facute in ultimele zile.Mi s-a urcat la cap mentinerea si vineri e zi de cantar..Deci de maine incep sa imi calculez din nou caloriile+ continui cu zilele mele de sport.
Am observat un lucru insa:daca nu imi impun sa fac ceva..adica daca nu sunt mai dura cu mine insumi nu fac acel lucru si las de pe o zi pe alta.Mai bine imi promit si stiu ca fac(nu cred ca am incalcat vreo promisiune vreodata).De maine voi avea meniuri de 1350 cal/zi pana miercurea viitoare.Si asa voi urca cu 50cal/sapt.Totusi ma simt un pic mai ''grea''..cred ca am 49 si ceva..dar nu conteaza!Arat la fel.Cand am fost la farmacie sa ma masor farmacista mi-a recomandat sa ma ingras!!Ciudat,toata lumea zice asta.Dar eu sunt multumita de cum arat si nu cred ca intereseaza pe cineva kg mele.Pana la urma sanatatea e cea mai importanta.
+ de maine voi incepe sa beau iar ceaiuri (ma ajuta mult la tranzit) ca le-am cam lasat ...
Am fugit sa ma schimb.Noapte buna slabute!Pe maine!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat