Subiect: Jurnal Barbuta
View Single Post
  #1188 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 13:11:22
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Barbuta

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul

fetelor am urcat si am 118, va dati seama ce am facut?
Nu e un capat de lume.Trebuie sa te mobilizezi.Si eu asa am facut.In august cand am mers in Romania aveam 92 de kg.Am mancat de toate si nu m-am mai oprit pana in noiembrie si m-am trezit cu 12 kg in plus.Tu te-ai trezit la timp. Nu fi suparata actioneza.
Citat:
Anterior postat de barbuta Vezi mesajul

ba da sint dar eram curioasa si m-am suparat
Nu mai fi suparata.Intodeauna in perioada asta cantarul iti arata aiurea.

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul

poi am zis ca de azi incep cu duncan si am papat de dimineata niste branzica, am baut deja doua cafele si un pahar de lapte, pentru pranz prepar niste ficatei de curcan si pentru cina cred ca tot ficatei si intre mese poate un iaurtel, toate acestea stiu ca vor merge bine pana diseara, dupa ora 19 trebuie sa ma pregatesc cu multa rabdare pt a rezista sa nu mananc,si de maine va fi mult mai usor
Ducan e o dieta super daca poti s-o duci pana la capat.Am vazut multa lume aici care a slabit miraculos cu aceasta dieta dar trebuie tinuta ca la carte.Si eu am incercat dar nu rezist la atatea proteine.Spor la treaba!!!
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]